Pary, które już kopulowały:

 

Pinstripe x Lesser

Normal # 1 x Lesser

Normal # 2 x Lesser

Normal # 3 x Spider

Sezon 2012/2013

 

Na początku października zaczęliśmy łączyć trzy nasze samiczki (2x Normal, Pinstripe) z samcem Lesser Platinum. Natomiast jedną samiczkę Normal z samcem Spider pod koniec grudnia.

Lesser kopulował z samiczką Pinstripe oraz dwoma Normalami (jedna to ta która w zeszłym roku składała jajka). Samczyk Spider również połączył się z ostatnią samiczką Normal (z tego łączenia jednak raczej nic nie będzie w tym sezonie).

Filmiki z kopulacji można obejrzeć na naszym kanale na YouTube.


17.01.2013 - mamy pierwszą w tym sezonie owulację! Samiczka Normal, którą łączyliśmy z Lesserem!
Teraz czekamy na wylinkę i po około 30 dniach od wylinki powinniśmy zobaczyć jajka!


14.03.2013 - mamy pierwsze w tym sezonie jajka! Samiczka 11 lutego wyliniała i 31 dni po wylince złożyła 7 zapłodnionych jajek.
Wszystkie mają dość gęsty układ krwionośny, co potwierdza, że są zapłodnione! Tym samym lepszy wynik niż w zeszłym roku, ponieważ mamy 7 dobrych jajek, a poprzednio tylko 6 było zapłodnionych!

Filmik z odbierania jajek można obejrzeć na naszym kanale na YouTube!

Młode z tego zniosu powinny się zatem kluć w okolicy 9 maja! Mamy nadzieję, że pozostałe samiczki też zaskoczą i będzie więcej jajek!


29.03.2013 - Druga owulacja w tym sezonie (i najprawdopodobniej już ostatnia)! Samiczka Pinstripe kryta Lesserem, także mamy nadzieję na pierwsze wyklute w naszej hodowli dwugenówki!

Krótki filmik z owulacji można obejrzeć na naszym kanale na YT!


03.05.2013 - nacieliśmy pierwsze jajka w tym sezonie (Normal x Lesser)! Z 7 jajek mamy 4 Lessery i 3 Normale, także całkiem niezła statystyka!

Filmik z nacinania jest na naszym kanale na YT!

Samiczka Pinstripe powinna złożyć jajka w ciągu 10 dni!


14.05.2013 - Wszystkie regiuski z pierwszego w 2013 zniosu już wylazły! Wszystkie wyglądają zdrowo i będą wysexowane i przełożone do osobnych pojemników jak tylko wylinieją!

Samiczka Pinstripe powinna złożyć jajka na dniach - dziś jest 29 dzień po wylince poowulacyjnej!


19.05.2013 - Samiczka Pinstripe wreszcie zrzuciła jaja po 34 dniach od wylinki poowulacyjnej! Samiczka zniosła w sumie 9 jajek i jednego "slug'a", także całkiem niezły wynik jak na pierwszy raz! Dwa albo 3 jajka mają dość słabo rozwinięty układ krwionośny, ale miejmy nadzieję, że się nie popsują!

Filmik z odbierania jajek można zobaczyć na naszym kanale na YouTube'ie!

A tymczasem wszystkie młode z pierwszego zniosu już przygotowują się do pierwszej wylinki - zrobiły się blade i mają mętne oczy!


25.05.2013 - Wszystkie maluchy już wyliniały! Jest 5 samic (2 lessery, 3 Normale) i 2 samce (2 lessery)! Kilka zdjęć:

Na naszym kanale na YT jest filmik ze wszystkimi małymi!

Wszystkie jajka z łączenia Pinstripe x Lesser wzmocniły swój układ krwionośny, także mamy nadzieję na 9 zdrowych maluchów!


15.07.2013 - Nacięliśmy jajka od samiczki Pinstripe!

A tutaj kilka zdjęć maluchów w jajkach:

Na 9 jajek mamy: 4 Kingpiny, 2 Lessery, 1 Pinstripe, 2 Normale! Także całkiem niezła statystyka!

Na naszym kanale na YT jest filmik z nacinania!


20.07.2013 - Wszystkie maluchy wylazły z jajek:

Maluchy już wyseksowane, mamy 3.1 Kingpin, 0.2 Lesser, 0.1 Pinstripe, 0.2 "Normal".

Filmik z maluchami na naszym kanale na YT!

Po konsultacji z kilkoma większymi hodowcami okazało się, że najprawdopodobniej mamy w kolekcji gen o którym nie wiedzieliśmy - Yellowbelly! Prawdopodobnie nasz samiec Lesser jest również YB także wszystkie młode z tego roku także mogą być YB. Miła niespodzianka! Popracujemy jeszcze trochę nad tym aby upewnić się czy to YB czy coś z tego samego complexu!

Język

Znajdź nas