Pary, które już kopulowały:

 

Anery x Snow

Sezon 2011/2012

 

Samica Snow kopuluje z samcem Anery (25.03.2011). Po tygodniu zmienimy samca na Amela, i tak do momentu, aż przestaną kopulować.

 

18.04.2011 Samiczka złożyła 16 jajek. Wszystkie wyglądają na zapłodnione, jednakże trochę nam zajęło zanim trafiły do inkubatora, więc się trochę wysuszyły. Na pierwszej fotce widać jak wyglądały od razu po umieszczeniu w inkubatorze, drugie zdjęcie zrobione kilka dni później (widać, że część jajek się ładnie uwypukliła). Z części raczej nic nie będzie, bo się za bardzo przesuszyły, no ale cóż - nasz błąd. Więcej się to nie powtórzy - każdy uczy się na błędach. Jak się sprawa rozwinie - zobaczymy!

 

 

Drugą sprawą były dwa jajka które utknęły w samicy - nie wiemy, czy już nie dała rady ich znieść, czy co się stało, jednakże z powodzeniem udało nam się je wymasować i tym samym "usunąć" je z samicy. Jajka te już się nie nadawały do inkubowania, więc zostały wyrzucone - najważniejsze, że samiczka ma się dobrze!

 

14 maja - połowa czasu inkubacji - jajka są w dobrym stanie (13 sztuk - 3 niestety się popsuły) i wygląda na to, że w okolicach 10 czerwca powinniśmy ujrzeć maluchy!

 

8 czerwca - nacięliśmy 2 jajka (jedno popsute, a drugie zdrowe), 10 czerwca ze zdrowego jajka wylazł pierwszy wężyk - Snow (tego się nie spodziewaliśmy, a więc miła niespodzianka). Postanowiliśmy naciąć pozostałe jajka. 11 czerwca z jajek wyszły już 3 węże (póki co 2 Snow i jeden Anery). Reszta wystawia główki.

 

Jak tylko wężyki wylinieją i zjedzą co najmniej po 2-3 posiłki samodzielnie trafią do działu "Dostępne"!

Język

Znajdź nas